//Jak skutecznie uczyć się języków – dobre rady!

Jak skutecznie uczyć się języków – dobre rady!

Nauka języków obcych staje się łatwiejsza, gdy wiesz jak działa język w mózgu.

Obszary odpowiedzialne za rozumienie i posługiwanie się mową są zlokalizowane w lewej półkuli mózgu. Synchronizuj obie półkule podczas nauki.

Wybierz 1000 najczęściej powtarzających się słów (więcej o tym możesz poczytać tutaj).

Powtarzaj na głos to co słyszysz (Słówka, zwroty i zdania). Jeden ośrodek w mózgu odpowiada za zrozumienie własnej mowy, drugi – za zrozumienie mowy innych osób. Nie musisz rozumieć, by powtarzać. Mózg zapomina, jeśli nie uczysz się codziennie.

Zanurz się w języku. To się nazywa totalna immersja. To jakby całkowita asymilacja w język obcy, środowisko, które musisz sobie stworzyć na potrzeby nauki języka, już od pierwszych chwil nauki. Musisz zagłębić się w żywym języku.

Co możesz zrobić? Oglądaj wiadomości, filmy, słuchaj radia w języku, którego się uczysz, zmień język w komórce, słuchaj podcastów nagranych przez native speakerów. Musisz stworzyć jak najbogatsze środowisko językowe.

Zacznij naukę języka jak najszybciej i stale podkręcaj swoją motywację do nauki.

W swoim czasie w rozgłośni radiowej opowiadał o swoim programie błyskawicznej nauki języków obcych Mateusz Grzesiak. Ta informacja jest nadal dostępna na Facebooku i na Youtube. Poniżej podaję linki do wartościowych artykułów, z którymi warto się zapoznać.

Kiedy znaleźć na to wszystko czas? Wszyscy mamy tyle samo czasu, sami decydujemy o tym, co jest dla nas ważne, ustalamy i weryfikujemy życiowe priorytety (świadomie bądź nieświadomie).

Jeśli uznasz, że chcesz się nauczyć języka obcego, znajdziesz możliwość by to zrobić. Jeśli nie chcesz się uczyć, znajdziesz wymówkę by tego nie robić 🙂 A tak na poważnie: jazda samochodem, bieganie, sprzątanie, spacer – to są okazje do nauki języka, możesz wtedy słuchać podcastów, internetowego radia itd.

Zapraszam na kursy języka litewskiego: wieczorowe, indywidualne, przez Skype od grup początkujących aż do grup zaawansowanych.

Źródła:

http://szybkanauka.pro/nauka-jezykow-obcych-a-mozg/

http://blog.fruiti.pl/rozwoj-mozgu-2/total-immersion-w-nauce-jezykow-obcych-czym-jest-immersja-jezykowa/

http://www.sekretypoliglotow.pl/10-powodow-dlaczego-nie-nalezy-wkuwac-slowek/

https://blog.lerni.us/organizacja-czasu/?utm_source=newsletter&utm_medium=email

By | 2024-02-28T11:48:57+01:00 październik 10th, 2019|Dlaczego warto uczyć się języka litewskiego|0 komentarzy

Zostaw komentarz